Hračky a darčeky
reklama

Diktáty

Ohybné slovné druhy
6. ročník

Vo výchove detí je nesprávne používať násilie. Ani vyhrážky by sa nemali používať. Veľká časť rodičov sa neovládne a plesne svojmu dieťaťu po zadku. Ak dieťa neposlúcha,  často mu pohrozí bitkou. Dieťa toto násilie  zbavuje zodpovednosti rozmýšľať. V rodine sa často cíti  ako podriadené. Osobnosť dieťaťa sa deformuje. Niektoré deti sú potom  utiahnuté alebo   neprimerane agresívne.  V dospelom veku potom cielene ubližujú svojim podriadeným.  

Pravopis podstatných a prídavných mien
6. ročník

Jarné slnko malo veľký tanec. Rozveselené žiarilo zlatým plameňom. Jeho lúče tancovali po snehu už niekoľko dní. Sneh tento tanec nevydržal. Rozlial sa a vtiahol sa do zeme. Púpavky sa prebudili, rozvinuli čiapočky. Bolo ich na tisíce. Obzerali, čo sa robí. Žltučkými šticami pokyvovali a zdobili sa zelenými kabátikmi listov. Lúky zakvitli kvetmi. Beleli sa králiky, belasili zvonce. Púpavka ešte vždy sa roztekala žltou záplavou po úbočiach a záhradách. V záhrade spieval posmievač. Najprv ako pinka, potom ako lastovička. Drobný prefíkaný zlodej pesničiek. Spieva od svitu do mrku.

Slová s i-í, y-ý
6. ročník

Rád sa vozí v prepychovom matkinom aute. Na dvore stáli dva staré a zbytočné vozy. Učitelkin syn každého pekne pozdraví. Na Vianoce posielame svojim blížkym srdečné pozdravy. Aj z vás každý zdraví známych? Celý rok bol zdravý ako ryba. Mnohé javy si starí Gréci nevedeli vysvetliť, preto si vymýšľali rôzne báje. Javí sa mu, že jeho spoločník má sokolí zrak.

Vybrané slová
6. ročník

My sme jedli rizoto veľkou lyžicou. Vypili čaj a opäť svieži skočili na lyže. Sito visí na klinci. Milan v obývačke rysoval. Byt sa hemžil hmyzom. V sýpkach obilia vyčíňali sysle. Zistili omyl počítača. Urobili štyri chyby, ale písali ďalej. Koryto Váhu dolu k Dunaju rozšírili. V Bystrici je Hron ešte plytký. V zime sýkorky spievali milými hláskami. Silný oráč ani okom nemihol, keď syn sivú kobylu udrel dlhým bičiskom. Vyskočila tak vysoko, že sa jej pod kopytami zaiskrilo.

Prázdninová doplňovačka
6. ročník

Mil-  star-  rodičia,

posielam pohľadnicu z letn-ch prázdnin. Je na nej  kriv- kopec, ale to nie je ten najv-šší. Sme tu -  mamou, ockom aj - Denisou a všetci sme unesen- krásou prírody. Je nádherná. Práve sme sa vrátil- z celodenného v-letu. Boli sme v-soko v horách a navštívili -me chatu, ktorá je   najv-ššie položená chata na -lovensku. Aj preto poh-ad na okolie bol čarovn-. Nevedeli sme sa v-nadívať na krásu, ktorá sa pred nam- objavila. Be- slov sme pozerali na zelen- závoj prírod-, ktor- sa vlnil v slnečn-ch lúčoch. Už teraz sa teším na ďalšie krásne miesta, ktoré s rodičm- ešte navštív-me. Stretneme sa o t-i  t-ždne. Teším sa na naše stretnutie.

-nuk Martin

Koncert
6. ročník

Koncert na našej škole sa blíži. Aj preto sú už mnohí žiaci nedočkaví. V programe sú uvedené mená hudobníkov. Po klaviristovi Milanovi z piateho ročníka vystúpi huslista Dalibor, ktorý je siedmak. Violončelista je náš spolužiak Samo. Medzi sólistami sú aj tri dievčatá: Agátka, Veronika a Viktorka. Aj miestnosť je už pripravená. Všetci prežívame pocity radosti. Kto by sa netešil z nádejných talentov našej školy? V prítmí miestnosti určite budeme vidieť nadšené oči divákov. Na konci koncertu patrí potlesk a ten určite nebude chýbať aj na našom školskom koncerte.

Príslovky mp3 nahrávka
6. ročník

V prvých aprílových dňoch už býva zrána rosa. Po hodine fyziky vychádzali z učebne len zriedka usmiati. Celý deň bolo slnečno a navečer sa spustil dážď. Hoci bol jeho model vyrobený po domácky, predstihol i odborne vyhotovené stroje. Starostka si nadovšetko cenila odvážnych a čestných ľudí. Sľúbil som mame, že prídem načas. Aj keby ťa naozaj vystresoval, nezabudni zhlboka dýchať. Hoci museli pokusy znova opakovať, vždy sa potvrdilo, že sčasti majú pravdu. Poznámky si napísal iba z časti knihy. Odjakživa patril medzi pomalších v čítaní. Pri počúvaní správ v rádiu sa tváril prekvapene a nechápavo.

Príslovky
6. ročník

Akísi malí šarvanci chodili potajomky do záhrady na jablká. Päťnásobný otec sa šibalsky pousmial pri otázke o ďalšom možnom prírastku do ich rodiny. Zahraniční študenti sa naučili základné slovenské výrazy pomerne rýchlo. Štatistiky ukázali, že každý ôsmy Slovák už vo svojom živote pracoval načierno. Otec náhle zabrzdil a sprava zozadu do neho vrazilo ďalšie auto. Moja sestra ešte nikdy neprišla niekam načas. Každý študent si musí povinne vybrať štyri voliteľné predmety.

Príslovky
6. ročník

Do ordinácie vošli najskôr prví dvaja, ostatní ostali sedieť v čakárni. Po telefonáte z nemocnice sme všetci zostali ako obarení. Zakrátko nato už sedel v aute a bez výčitiek šoféroval až domov. Hoci sme na to miesto chodili každoročne, tento rok to bolo žiaľ poslednýkrát. Zakaždým sa v spoločnosti starej mamy správali slušne a zdvorilo. Za každým stromom bol niekto ukrytý. Pokiaľ nezahral celú skladbu bezchybne, musel ju opakovať vždy odznova.

Príslovky
6. ročník

Včera predpoludním sme si ešte doma balili kufre a dnes popoludní už vychutnávame horúce lúče južného slnka. Na nič si nevedela spomenúť. Celý deň sa cítil nanič. Vtom ktorési z detí spustilo strašný krik. Všetky pomôcky na fyziku si zabudol doma. Radi hodnotia druhých, hoci sami nijako nevynikajú. Pri opustenom dome sa deje niečo zaujímavé. Členovia rodiny sú často telepaticky prepojení. Zahraniční študenti pri svojich výletoch po Slovensku neobídu ani Bratislavský hrad.

1 2 3 
Svadobný katalóg EvaMária
reklama
Vytvorte si svoju budúcnosť už teraz
reklama
© 2010-2021 Edukačný portál Akonaskolu.eu od spoločnosti infoera s.r.o., všetky práva vyhradené