Hračky a darčeky
reklama

Hry pre predškolákov

Kruh

Do kruhu položíme rôzne predmety a medzi ne poukladáme napríklad lyžice. Úlohou detí je, v kruhu Nájsť všetky lyžice s previazanými očami.

Nohami

Úlohou detí je s holými nohami prekladať veci z jednej strany na druhú. Napríklad zo zeme do škatule. Prekladať môžu napríklad ponožky, pokrčený papier, loptičky...

Guľaté veci

Učiteľka ukazuje deťom rôzne guľaté veci (loptu, tanier, slniečko...). Ich úlohou je nájsť ďalšie guľaté veci. Predmety dovolíme deťom vziať do ruky a obhmatať si ich.

Špicaté veci

Deti chodia s učiteľkou po miestnosti alebo po dvore a hľadajú špicaté veci. Opak špicatého – tupé.

Nájdi si svoj dom

Každé dieťa má svoj domček (napríklad škatuľu, koleso a pod.) Učiteľka povie žiakom, aby sa začali prechádzať. Potom povie, aby každý šiel do svojho domčeka. Úlohou detí je nájsť svoj domček. Na začiatok si môžu deti dať do domčeka niečo pre spoznanie, napríklad obľúbené autíčko, bábiku a pod. Potom sa hrajú bez pomôcok.

Hrniec

Dieťaťu previažeme oči. Jeho úlohou je pomocou varešky nájsť v miestnosti prevrátený hrniec, pod ktorým môže byť ukrytá sladkosť. Pomôcť mu môžeme tak, že občas po hrnci poklepkáme.

Všetci naraz

Učiteľka dáva deťom nejaké úkony a deti robia všetko, čo učiteľka povie, a to naraz. Napríklad: „Utekajte!“ „Postavte sa na stôl!“ „Ľahnite si!“ atď.

DOPRAVNÉ PROSTRIEDKY
Učiteľka pustí nejakú pesničku. Deti začnú vytvárať hada, učiteľka stojí vpredu. Had ide rovno, potom začne kľučkovať, zatáčať sa, krčiť sa a vyrovnávať, vyjde cez dvere...
HAD
Učiteľka pustí nejakú pesničku. Deti začnú vytvárať hada, učiteľka stojí vpredu. Had ide rovno, potom začne kľučkovať, zatáčať sa, krčiť sa a vyrovnávať, vyjde cez dvere...
NA STOLE, POD STOLOM
Všetky deti sedia za stolom. Učiteľka hovorí: „Všetky prsty klepkajú na stole.“ Potom: „Všetky ruky ťapkajú pod stolom.“ Deti robia to, čo učiteľka rozpráva.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 
Svadobný katalóg EvaMária
reklama
Vytvorte si svoju budúcnosť už teraz
reklama
© 2010-2021 Edukačný portál Akonaskolu.eu od spoločnosti infoera s.r.o., všetky práva vyhradené